Trnava aj Stará Turá boli úspešnejšie

Zápasy, ktoré nám môžu skomplikovať postupovú situáciu.
BK AŠK Slávia Trnava – BKM Junior UKF Nitra 80:54 (47:20)
Svoradová 31, Matejová 8, Gažiová 6, Gelnarová 4, Vágaiová 3, Brázdilová 2,

Zápas je veľmi ťažko hodnotiť. Nekoncentrovanosť? Zľaknutie sa súpera?  Laxný prístup? Alebo sme len odišli psychicky?  Z tohto zápasu si treba zobrať veľké ponaučenie - nie na pár minút po zápase v šatni, ale celkovo a dlhodobo. So súperom sme dokázali uhrať skoro regulárny druhý polčas (tretia štvrtina 21:12, štvrtá štvrtina 12:22), ale nebolo nám to platné nič. Nakoľko sme v prvých piatich minútach zápasu nedali ani kôš, a keď na tabuli  svietil stav 19:0 vyzeralo to s nami naozaj zle.  Za 20 minút sme dokázali premeniť len dvadsať bodov (polčas 47:20). Súper  si svoj náskok pohodlne vytvoril v prvom polčase, kedy nás dostal rýchlymi protiútokmi a úspešnou trojkovou streľbou. My sme v zápase nedodržali obranné, útočné a hlavne individuálne zásady, kedy sme mnohokrát mali problém  s prenesením lopty na druhú stranu, hrou 1:1, doskakovaním...

MBK Stará Turá – BKM Junior UKF Nitra 88:75 (50:33)
Svoradová 24, Brázdilová 18, Gažiová 14, Gelnarová 11, Matejová 4, Vágaiová 4,

Stará Turá u nás doma vyhrala po predĺžení, takže sa dal očakávať dobrý a vyrovnaný zápas, nasvedčovala tomu aj prvá štvrtina (20:20).   Zbytočnými stratami sme sa v druhej štvrtine pripravili o víťazstvo. Súper si v nej dokázal vytvoriť sedemnásť bodový náskok (stav štvrtiny 30:13). Tretiu aj štvrtú štvrtinu sme dokázali vyhrať v pomere 22:24 a 16:18.

Momentálne družstvu kadetiek patrí štvrtá priečka pred Vianocami nás čakajú ešte domáce zápasy so Slovanom Bratislava a Sereďou.