Ťažká prehra a víťazstvo vydreté srdcom

Zatiaľ čo naši súperi nastupujú na súpiske s dvanástimi hráčkami, my stále bojujeme so zraneniami alebo ich doliečovaním. Čakali nás zápasy, ktoré sme odohrali, dá sa povedať, že v pätici.

BKM Junior UKF Nitra - MBK Stará Turá 61:64 pp (36:32, 54:54)
Svoradová 22, Gažiová 21, Brázdilová 12, Matejová 4, Vágaiová 2

Prehra síce mrzí, ale musíme objektívne pochváliť dievčatá za snahu a chcenie. Odohrať v pätici skoro celý druhý polčas a ešte aj predĺženie stojí kopec síl. Na súpiske sme mali osem hráčok, z toho Emma Gelnarová po prvej štvrtine do zápasu už nezasiahla, kvôli pretrvávajúcemu zraneniu členka, Dominika Štefanová a Natália Soradová nemajú toľko skúseností. Napriek tomu, že sme zápas mohli rozhodnúť v riadnom hracom  čase a aj v predĺžení sa napokon z výhry radoval súper, ktorý trestal našu každú jednu chybu. Prvý polčas sme si udržiavali troj-štvorbodový náskok, avšak zbytočnými stratami lopty a zbrklím zakončením v tretej štvrtine sme dovolili, aby sa Stará Turá priblížila na jeden bod a nakoniec posunula zápas do predĺženia, v ktorom mala viacej síl ako my.

Fotogaléria: NR - MBK Stará Turá

BKM Junior UKF Nitra - BK AŠK Slávia Trnava 77:65 (37:38)
Gažiová 21, Svoradová 20, Brázdilová 18, Matejová 10, Gelnarová 6, Vágaiová 2,

Po sobote, kedy hráčky mali 40-43 minút v nohách nás čakal rýchly a agresívny súper. Zápas mal presne opačný priebeh ako ten so Starou Turou. Prvý polčas sme my ťahali za kratší koniec a prehrávali.  Najväčší náš problém bol na obrannom doskoku, kedy sme súperovi dovoli aj štyri - päť útokov za sebou, ktoré z 99% končili úspešným zakončením.  Po debate v šatni, sme zabrali v tretej štvrtine a vytvorili sme si šesť bodový náskok. Odstránili sme chyby na doskoku a získavali lopty v obrane. Štvrtina skončila v náš prospech (21:14). Rozhodujúcim momentom bol začiatok 4.štvrtiny. Zodpovednou spoluprácou v obrane sme získali lopty a dokázali využiť našu najväčšiu zbraň - rýchlosť. Rýchlimi protiútokmi sme si vybojovali 12 bodový náskok. Napriek snahe súpera o zmenu, sme si udržali tento bodový rozdiel do konca zápasu.

Fotogaléria: NR - Slávia Trnava