So Žilinou sme potiahli najmä štvrtú štvrtinu

BKM Junior UKF Nitra - BKM Žilina
66:53 (27:28)
Brázdilová 16, Šuňová 11, Gažiová 9, Didová 8, Očadlíková 6, Matejová 6, Kovalenke 5, Sanislóová 2, Matejková 2, Gelnarová 1,

Družstvo  Žiliny prišlo v menejpočetnej zostave, avšak fyzicky dobre pripravné.  Zápas sa od začiatku  vyvíjal vyrovanane pre obe družstvá. Aj keď po prvej štvrtine  sme si vytvorili päť bodový náskok. V druhej štvrtine sa Žilina  hecla a tento náš náskok zkresala.  Na polčas sa dostali do jednobodového vedenia. Hneď od začiatku tretej štvrtiny sme dokázali  stav vyrovnať. Naše družstvo v tejto desaťminútovke potiahla najmä Terez  Brázdilová, ktorá zaznamenala tri trojky, tromi trojkami sa v zápase blisla aj Rebeka Gažiová. Treba však povedať z pohľadu diváka, vkon nášho družstva bol kolektívny a vidieť, že dievčatá sú spolu čoraz viac zohraté. Mnohokrát sme úspešne zakončili po prihrávkovej kombinácií.  Po tretej štvrtine sme vyhrávali o tri body 43:40. Vyzeralo to  na drámu až dokonca zápasu, ale do štvrtej štvrtiny sme vsúpili veľmi dobre. Zatlačili sme v obrane a získavali lopty. Tu družstvo hralo kolektívne v obrane aj v útoku a ukazovalo sa to na výsledku. Náskok postupne narastal, aj keď sa to Žilina snažila ešte zvrátiť, desaťbodoý náskok sme udržali a záverečnou trojkou Emi Očadlíkovej sme vyhrali zápas o trinásť bodov.

P. Horička: "Nebol to ľahký a jednoznačný zápas, ako tomu napovedá výsledok. Hrali sme proti skúsenejšiemu a fyzicky dobre disponovanému družstvu. V prvej štvrtine sme sa postupne rozbehli ale nedokázali sme ich udržať na dištanc. Žilina v II. štvrtine otočila skóre a až do konca III. štvrtiny sa  obe družstvá sa striedali vo vedení. Hlavne v obrane nám chýbala spoľahlivosť, nechávali sme im veľa priestoru. V poslednej štvrtine sme hrali konečne tvrdšie a definitívne ich zlomili. Treba povedať, že sa stále  v tejto súťaží učíme, veď pre polovicu družstva je to skok o dve kategórie. Víťazstvo má preto svoju cenu, za bojovnosť si ho dievčatá zaslúžili."