V novom roku už všetky družstvá v akcii

22.01.2024 11:32

Výsledky januárových zápasov:

Staršie  žiačky U15 si na domácej palubovke poradili so súperkami z Trenčína a aj Považskej Bystrice a po základnej časti obsadili prvé miesto v  tabuľke.

BKM Junior UKF Nitra : BK AS Trenčín 89:25 (49:8)
Šafáriková 23,Takáčová 31, Jankovičová 2, Stejskalová 6, Korecová 13, Kozelova 8, Fogelová 3, Podobová 2, Fufaľová 2

BKM Junior UKF Nitra : IMC Slovakia Považská  Bystrica  84:19 (48:10)
Šafáriková 14, Takáčová 10, Podobova 8, Jankovičová 16, Stejskalová 5, Korecová 15, Kozelova 8, Fogelová 8

M. Takáč - tréner po víťazných zápasoch: "Tento víkend sme odohrali posledné 2 zápasy základnej časti so súperkami z posledných priečok tabuľky. Boli to naše prvé súťažne zápasy v roku 2024 a po celkom dlhej prestávke sme sa všetci na zápasy tešili. Od úvodu stretnutia s Považskou Bystricou sme naplno bránili a nepustili sme súperky k zakončeniu. Do polčasu sme im dovolili skórovať len 10 bodov. Po polčase sme stratili koncentráciu a  ležerným prístupom sme tretiu štvrtinu odohrali takmer s egalovým skóre. Po príhovore trénera sa hráčky prebrali a začali plniť úlohy na ihrisku,  v zapätí sa obraz hry zlepšil natoľko, že si zahrala celá lavička. V nedeľu bol priebeh proti súperkám z Trenčína podobný. V hre sa objavili už prvky, na ktorých sme pracovali v posledných týždňoch, čo nás teší a videli sme,  že aj dievčatá sa bavia basketbalom. Teraz nás čaká nadstavbová časť, kde musíme dokázať, že patríme medzi top tímy   na Slovensku a musím podotknúť , že všetky družstvá sa zlepšujú a bude náročné to dokázať. Ďakujem všetkým za podporu a vidíme sa na palubovke 3.2. V nadstavbovej časti v skupine 1-8."

Mladšie žiačky vycestovali na turnaj do Prievidze, kde nestačili na družstvo zo Žiliny a porazili domáce hráčky z Prievidze.
BBGP Prievidza - BKM Junior UKF Nitra   29:54 (14:29)
Kopčeková 23, Ševčíková 11, Filipová 10, Ottingerová 6, Dömöšová 2, Sládeková 2

BKM Junior UKF Nitra - BKM Žilina  38:74 (20:30)
Kopčeková 18, Ševčíková 7, Ottingerová 4, Adamíčková 2, Jamrichová 2, Mariková 2, Dömöšová 1, Filipová 1, Sládeková 1

V tabuľke im zatiaľ patrí piata priečka, avšak  družstvo mladších žiačok má pred sebou ešte mnoho zápasov.

Staršie mini  odohrali turnaj v Trenčíne ešte druhý januárový víkend. Po sviatkoch  to bolo ťažšie rozbiehanie.
MBK Stará Turá - BKM Junior UKF Nitra 57:32
Maríková 4, Filipová 11, Pašková 3, Jamrichová 2, Ottingerová 6, Šablatúrová 1, Žákovičová 3, Pappová 2.

BKM Junior UKF Nitra - BK AS Trenčín 29:53
Maríková 2, Žákovičová 5, Pašková 5, Šablatúrová 4, Ondrušková 3, Filipová 7, Jamrichová 3.